Kolumbijski Instytut Kredytów Edukacyjnych i Studiów Technicznych za Granicą (ICETEX) oferuje stypendia umożliwiające podjęcie studiów specjalizacyjnych, magisterskich lub doktoranckich na uczelniach w Kolumbii.

Wsparcie w ramach programu obejmuje:

• czesne
  • miesięczne stypendium pokrywające koszty utrzymania
  • jednorazowe stypendium na książki i niezbędne materiały
  • ubezpieczenie zdrowotne

Wymagania stawiane wnioskodawcom:

• zagraniczny tytuł zawodowy potwierdzający studia pierwszego stopnia w dowolnej dziedzinie
  • wiek wnioskodawcy w przedziale 25 – 49 lat
  • średnia ocen uzyskanych w ramach studiów pierwszego stopnia na poziomie przynajmniej 4.0 (biorąc pod uwagę kolumbijską skalę ocen od 1 do 5)
  • przynajmniej rok doświadczenia zawodowego w dziedzinie powiązanej ze studiami
  • bardzo dobry poziom znajomości języka hiszpańskiego (obejmujący: czytanie, pisanie i mówienie), potwierdzony egzaminem DELE na poziomie B2
  • bezwarunkowe przyjęcie do kolumbijskiej instytucji szkolnictwa wyższego w celu realizacji dowolnego programu kształcenia objętego ogłoszeniem

Szczegółowe informacje na temat warunków ubiegania się o stypendia w ramach programu są dostępne w serwisie ICETEX (informacje w języku hiszpańskim).

Ostateczny termin składania wniosków upływa dnia 1 czerwca 2018 r.

Informacji na temat programu udziela ICETEX.