Program KOŚCIUSZKO skierowany jest do działających wspólnie następujących adresatów:

a) uczelnia lub instytut badawczy - nadzorowany przez Ministra Obrony Narodowej lub wojskowy szpital kliniczny w konsorcjum z uczelnią lub instytutem badawczym nadzorowanymi przez Ministra Obrony Narodowej;

b) naukowiec, posiadający stopień naukowy co najmniej doktora, który po opuszczeniu Polski podjął pracę i realizację badań naukowych w zagranicznych ośrodkach naukowych, deklarujący wolę powrotu do Polski i podjęcia badań naukowych w jednym z podmiotów, o którym mowa w ppkt a.

Cele Programu:

- podniesienie poziomu naukowego uczelni, instytutów badawczych oraz szpitali klinicznych nadzorowanych przez Ministra Obrony Narodowej poprzez zaangażowanie w prace badawcze polskich naukowców powracających z zagranicy, co w przyszłości przełoży się na rozwój technologiczny polskich Sił Zbrojnych oraz przemysłowego potencjału obronnego;

- wsparcie powrotu do kraju polskich naukowców, którzy po opuszczeniu kraju podjęli pracę w zagranicznych ośrodkach naukowych, chcących powrócić do Polski i podjąć badania naukowe w uczelniach, instytutach badawczych i szpitalach klinicznych nadzorowanych przez Ministra Obrony Narodowej.

Szczegóły dotyczące konkursu zawiera regulamin.

Wnioski konkursowe, wg wzorów zawartych w regulaminie, należy kierować na adres: Departament Nauki i Szkolnictwa Wojskowego MON, Al. Niepodległości 218, 00-911 Warszawa, w terminie do dnia 31 sierpnia 2017 r.

Szczegóły: http://www.mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/najnowsze/ii-edycja-konkursu-kosciuszko-v2017-05-25/