Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłasza nabór w ramach konkursu „Ciepłownia Przyszłości”.

Głównym celem przedsięwzięcia jest opracowanie i demonstracja innowacyjnej technologii uniwersalnego systemu wytwarzania, przetwarzania i magazynowania energii do celów grzewczych. System ten charakteryzować się będzie efektywnością i powtarzalnością adaptacji w rożnych osiedlach mieszkaniowych wykorzystujący zarazem lokalne możliwości wykorzystania energii odnawialnej. Znaczącym efektem przedsięwzięcia będzie ponad 80% udział OZE w produkcji ciepła do celów grzewczych. Pożądaną korzyścią ze stosowanych technologii będzie również umożliwienie zbudowania konkurencyjności kosztowo-cenowej tradycyjnych systemów ciepłowniczych, w których dziś spalane są paliwa kopalne, czasem z zastosowaniem współspalania biomasy.

UWAGA

Ze względu na fakt, że Uczelnia może złożyć tylko jeden wniosek w konkursie, osoby zainteresowane udziałem w konkursie proszone są o zgłoszenie tej informacji do Działu Nauki. W przypadku wpłynięcia zgłoszeń z kilku wydziałów, decyzję o wyborze projektu podejmie Prorektor ds. naukowych WAT.

Nabór wniosków od 22 kwietnia do 4 czerwca 2021 r.

Więcej informacji na stronie konkursu NCBR.