Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłasza nabór wniosków w ramach przedsięwzięcia „Magazynowanie energii elektrycznej”.

Głównym celem Przedsięwzięcia jest stworzenie innowacyjnego systemu magazynowania energii elektrycznej opartego o ogniwa galwaniczne. Przedsięwzięcie podzielone jest na dwa strumienia:

• strumień „Bateria”, który polega na opracowaniu i wykonaniu innowacyjnych ogniw galwanicznych,
  • strumień „System”, którego celem jest stworzenie innowacyjnego systemu magazynowania energii elektrycznej.

Główną cechą postępowania będzie możliwość rozpoczęcia współpracy NCBR z wieloma wykonawcami, którzy spełnią warunki, wymogi oraz kryteria wskazane w Regulaminie Przedsięwzięcia. W ramach postępowania, po podpisaniu umowy, przeprowadzone zostaną prace badawczo-rozwojowe w fazach, w których wykonawcy wzajemnie ze sobą konkurują, zmierzając do stworzenia najlepszego rozwiązania.

Łączny budżet przedsięwzięcia to 12,9 MLN ZŁ.

UWAGA

Ze względu na fakt, że Uczelnia może złożyć tylko jeden wniosek dla danego Strumienia, osoby zainteresowane udziałem w konkursie proszone są o zgłoszenie tej informacji do Działu Nauki. W przypadku wpłynięcia zgłoszeń z kilku wydziałów, decyzję o wyborze projektu podejmie Prorektor ds. naukowych WAT.

Nabór wniosków od 30 kwietnia do 7 czerwca 2021 r.

Więcej informacji na stronie konkursu NCBR.