Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłasza nabór wniosków w ramach konkursu „Elektrociepłownia w lokalnym systemie energetycznym”.
Głównym celem przedsięwzięcia jest opracowanie i demonstracja innowacyjnej technologii uniwersalnego systemu wytwarzania i magazynowania energii do celów grzewczych w połączeniu z kogeneracją opartą o odnawialne źródła energii dla autobilansowania lokalnego systemu elektroenergetycznego.
Łączny budżet przedsięwzięcia to 41 000 000 zł brutto.
UWAGA
"W przypadku Wnioskodawców będących uczelnią, w ramach której wydzielono jednostki organizacyjne takie jak wydziały, instytuty, katedry, zakłady, centra i kolegia, dopuszczalne jest, aby taka uczelnia była wskazana jako Wnioskodawca lub podmiot współtworzący Wnioskodawcę w nie więcej niż dwóch (a przyjednoczesnym zachowaniu wymogów wskazanych w Regulaminie: czterech) Wnioskach, pod warunkiem, że:
1) zgłoszone w ramach odrębnych Wniosków Zespoły Projektowe składają się z różnych osób,
2) w ramach odrębnych Wniosków uczelnia działa z wykorzystaniem różnych jednostek organizacyjnych (w dwóch Wnioskach nie wskazano tego samego wydziału, instytutu itp.),
3) uczelnia umocuje Lidera konsorcjum tworzącego Wnioskodawcę, członka Zespołu Projektu lub kierownika jednostki organizacyjnej wskazanej w pkt 2), do złożenia Wniosku, zawarcia Umowy i realizacji Przedsięwzięcia w zakresie umożliwiającym mu samodzielne działanie, bez konieczności uzyskiwania odrębnego mandatu od władz uczelni w ramach Przedsięwzięcia,
4) Wnioskodawcy, w skład których wchodzi taka uczelnia, powezmą dodatkowe zobowiązania określone w ART. 6 §2, pkt ostatni wzoru Umowy."
W związku z powyższym, osoby zainteresowane udziałem w konkursie proszone są o zgłoszenie tej informacji do Działu Nauki. W przypadku wpłynięcia zgłoszeń z kilku wydziałów, decyzję o wyborze projektu podejmie Prorektor ds. naukowych WAT.
Nabór wniosków do 05 lipca 2021 r.
Więcej informacji na stronie konkursu NCBR.