Zapraszamy do wzięcia udziału w wykładzie pt. „Nature, evolution and purpose”, w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego na Politechnice Wrocławskiej.

Gościem spotkania będzie prof. Adrian Bejan z amerykańskiego Uniwersytetu Duke.

Prelegent jest wybitnym specjalistą z mechaniki i odkrywcą prawa konstruktywnego w termodynamice. Prof. Bejan kieruje obecnie Katedrą Mechaniki im. J. A. Jonesa na Uniwersytecie Duke w USA. Jego badania naukowe dotyczą zarówno form naturalnych i istoty życia, jak i konstrukcji mechanicznych tworzonych przez człowieka. Za odkrycie ogólnego prawa konstruktywnego (constructal law) został uhonorowany m.in. Medalem Benjamina Franklina (2018) i Nagrodą Badawczą Humboldta (2019). Należy do Academia Europaea - prestiżowej, międzynarodowej organizacji zrzeszającej naukowców z różnych dziedzin. O przejawach prawa konstruktywnego w przyrodzie oraz o jego zastosowaniu w projektowaniu układów przez człowieka nasz gość opowie w trakcie prelekcji na Politechnice.

Wykład odbędzie się w poniedziałek, 24 czerwca, o godzinie 15.00, w Auli Gmachu Głównego PWr (budynek A-1, Wyb. Wyspiańskiego 27).
Prelekcja będzie prowadzona w języku angielskim i symultanicznie tłumaczona na język polski. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych, prosimy jednak wcześniej zgłosić swój udział  za pośrednictwem systemu evenea.