Narodowe  Centrum Badań i Rozwoju ogłasza pierwsze polskie Wielkie Wyzwanie. Temat konkursu: przydomowe elektrownie wiatrowe.

Formuła tego przedsięwzięcia zakłada rzucenie polskim inżynierom i pasjonatom technologicznego wyzwania, rozwiązującego ważny problem społeczny, do realizacji którego zgłosić może się każdy, kto ma super pomysł. Będzie tylko jeden zwycięzca, który otrzyma milion złotych nagrody. Pierwsze wyzwanie to wytwarzanie i magazynowanie energii wiatrowej przez przydomowe elektrownie.

Do wyzwania zapraszamy wszystkich entuzjastów technologii i innowacji - od naukowców i studentów, przez studentów i koła studenckie, po innowatorów, „garażowych” wynalazców i pasjonatów. Zgłaszać możesz się indywidualnie lub w zespołach.

Zakończenie naboru uczestników: maj 2020 r.   ---> zmiana terminu na 30 czerwca 2020. Informacje na stronie NCBR

Więcej o konkursie na stronie konkrsowej iraz stronie NCBR.