Po raz pierwszy w Polsce odbędzie się Konkurs o nagrodę Jamesa Dysona. Jest to przedsięwzięcie mające na celu zachęcić młodych inżynierów do tego, by wykorzystywali swoją wiedzę w praktyce i by wynajdowali nowe sposoby na poprawienie jakości naszego życia dzięki technologii.

W konkursie mogą wziąć udział osoby, które posiadają lub w przeciągu ostatnich czterech lat przynajmniej przez jeden semestr posiadały status studenta studiów I lub II stopnia na kierunku związanym z inżynierią lub projektowaniem. Studia te muszą być prowadzone przez uczelnię wyższą znajdującą się w kraju lub regionie, gdzie odbywa się konkurs o Nagrodę Jamesa Dysona.

Nagroda:

• Autor(ka) projektu, który zwycięży w kategorii międzynarodowej, otrzymuje nagrodę w wysokości 152 000 zł, a jego/jej uczelnia – dodatkowe 25 000 zł.
  • Autor(ka) projektu, który zwycięży w kategorii Zrównoważony Rozwój, otrzymuje nagrodę w wysokości 152 000 zł.
  • Autorzy dwóch projektów wyróżnionych na poziomie międzynarodowym otrzymują po 25 000 zł.
  • Autorzy projektów, które zwyciężą na poziomie krajowym, otrzymują po 10 000 zł

Ostateczny termin przesyłania zgłoszeń: 30 czerwca 2021 r.

Kandydaci zgłaszają swoje projekty za pomocą formularza internetowego zamieszczonego na stronie Nagrody Jamesa Dysona.