Otwarta została rejestracja na bezpłatne szkolenie dla naukowców dotyczące grantów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC), które będzie prowadzone przez agencję szkoleniową Key Innovations.

Key Innovations oferuje komercyjną pomoc przy tworzeniu wniosków do Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC), organizuje szkolenia oraz obsługuje administracyjnie sfinansowane projekty. Dotychczas firma organizowała warsztaty w ponad trzydziestu krajach, ale jeszcze nigdy w Polsce.

Szkolenie odbędzie się 8 grudnia 2020 r. (wtorek) w godzinach 9:00-13:00. Spotkanie jest otwarte dla naukowców reprezentujących wszystkie dziedziny i posiadających co najmniej stopień naukowy doktora uzyskany nie później niż w 2019r. Całość zostanie poprowadzona w języku angielskim i odbędzie się on-line poprzez platformę Zoom.

Szkolenie będzie składało się z pięciu części poświęconych najważniejszym zagadnieniom związanym ze składaniem aplikacji ERC. Zostaną omówione: kryteria i proces oceny wniosków, sposoby opisywania nowatorskiej metodologii, kwestie dotyczące oszacowania budżetu projektu. Uczestnicy dowiedzą się, jak zaprezentować swoje osiągnięcia w najkorzystniejszy sposób oraz otrzymają wskazówki, jak wybrać właściwy panel oraz, jak zaadresować wniosek do ewalutorów.

Rejestracja online jest obowiązkowa i potrwa do 4 grudnia 2020 r. (piątek) do godz. 8:30.