Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) zaprasza polskie podmioty prowadzące szkoły doktorskie do składania wniosków w Programie STER – Umiędzynarodowienie szkół doktorskich.

Celem głównym Programu jest systemowe wsparcie umiędzynarodowienia szkół doktorskich.

NAWA oferuje polskim podmiotom prowadzącym szkoły doktorskie pakiet wsparcia systemowego na okres 3 lat, którego celami szczegółowymi są:

• doskonalenie jakości kształcenia w szkołach doktorskich oraz jakości badań naukowych prowadzonych przez doktorantów poprzez wykorzystanie międzynarodowych doświadczeń w tym zakresie,
  • zwiększenie mobilności międzynarodowej doktorantów,
  • rozwijanie działań związanych z umiędzynarodowieniem „w domu”,
  • wspieranie długotrwałej współpracy międzynarodowej szkół doktorskich,
  • pozyskanie doktorantów cudzoziemców oraz promotorów z zagranicy,
  • wsparcie stypendialne dla doktorantów realizujących projekty doktorskie we współpracy międzynarodowej i zmierzających do uzyskania joint degree lub double degree.

Termin składania wniosków: do 30 czerwca 2021 r. godz. 15:00.

Więcej informacji na stronie NAWA.