Do 11 kwietnia można zadeklarować udział w Festiwalu Nauki w Warszawie, który odbędzie się 16 – 25 września, a lekcje dla zorganizowanych grup szkolnych 26-30 września. Spotkania mogą mieć formę warsztatów, pokazów, gier edukacyjnych, konkursów, wycieczek naukowych, wystaw oraz wykładów i dyskusji.

Popularyzatorzy nauki mogą przygotować dowolne prezentacje związane z Wojskową Akademią Techniczną. Warto zwrócić uwagę na tematy związane z patronami roku 2022 ustanowionymi przez Sejm i Senat – są to: Ignacy Łukasiewicz, Władysław Bartoszewski, Bronisław Geremek, Brunon Schulz, Maria Grzegorzewska, Maria Konopnicka, Józef Mackiewicz, Wanda Rutkiewicz, Józef Wybicki oraz dyscypliny naukowe „botanika” oraz „romantyzm polski”.

Spotkania będą wpisywane do programu festiwalu na przełomie maja i czerwca, poprawki będzie można nanosić do początku lipca. W minionej edycji festiwalu powodzeniem cieszyły się wykłady, spotkania i lekcje festiwalowe odbywające się na żywo, także w trybie online, dozwolona jest hybrydowa forma wystąpienia. Lekcje festiwalowe można zorganizować w WAT lub pojechać do szkoły na terenie Warszawy, istnieje możliwość zaznaczenia tego w formularzu zgłaszania lekcji festiwalowych.

Istotne dokumenty, m.in. deklaracje uczestnictwa, wnioski o dofinansowanie, regulamin dla organizatorów można znaleźć na stronie internetowej Festiwalu Nauki.